Pranie dywanów, usuwanie alergenów

Czyszczenie dywanów i wykładzin to proces niezwykle żmudny i męczący. Wymaga dużo siły oraz nakładu pracy, a efekt nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Dlatego pragniemy Państwu zaoferować kompleksową usługę prania dywanów i wykładzin.

Przed przystąpieniem do zabiegów pielęgnacyjnych, dywan jest mierzony. Ustalany jest również rodzaj włókna, z którego jest wykonany.

W pierwszym etapie dywan jest dokładnie trzepany trzepaczką mechaniczną, dzięki czemu usuwane są suche zabrudzenia, np. piach, sierść zwierząt, włosy. Po wytrzepaniu zostaje on dokładnie odkurzony.

Kolejno następuje pranie, przy użyciu specjalnej tarczowej szorowarki i odpowiednich środków chemicznych. Następnie dywan spłukiwany jest wodą.

Wirowanie dywanów odbywa się w specjalnej wirówce, która usuwa około 95% wody. Po wirowaniu, dywan umieszcza się w pozycji pionowej w suszarni, w której w ciągu kilku godzin wyparowuje reszta wody.

Suchy dywan zostaje ponownie odkurzony, zaczesany a następnie zapakowany.

Stosowane przez nas produkty posiadają atesty Unii Europejskiej oraz nie obciążają środowiska naturalnego. Używane proszki i płyny nie tylko chronią i wzmacniają włókna tkanin, wydobywając ich barwę, ale również i przede wszystkim
nie uczulają - Państwa pociechy bez przeszkód mogą się bawić na wypranym przez nas dywanie. Wszelkiego rodzaju bakterie, roztocza i zanieczyszczenia są dokładnie usunięte.

Termin realizacji usługi wynosi od 3 do 4 dni roboczych. W okresach przedświątecznych może się nieznacznie wydłużyć.

Firmy, z którymi współpracujemy:

LIMBA

Dane kontaktowe

Limba
ul. Kazimierza Wielkiego 4
Poznań 61-863
tel. + 48 61 853 41 51
e-mail: mb@limba.org